BİRİ DE ÇIKIP SİZ KARDEŞSİNİZ DEMİYOR

Şuan güncel Dünya nüfusu 7.679.794.000 kişi civarında ve her saniye artıyor.

Dünya genelinde hiç kimse yoktur ki ben kötü olmak, kötü ortamda olmak, kötülüğe hizmet etmek istiyorum demez herkes kendisine göre doğruyu yaptığını düşünür ve doğruluğuna inandığı yolda hizmet eder. Peki, bu kadar insan iyiliği güzelliği istiyorsa yaşanan bunca kötülüğü kim yapıyor?

7.679.794.000 insan iyiliği güzelliği istiyorsa bu yaşananlar neden? Doğru kişiye, şartlara ve menfaatlere göre değişkenlik gösteren göreceli bir kavram bu yüzden herkesin doğrusu birbirine uymuyor ve herkes kendi doğrusu için karşısındakini ezip geçiyor.

Aslında doğru bir tanedir. O da insanlık için en iyi olanını seçmektir Sırat-ı müstakim üzere doğruları tayin etmektir. Günde sadece 5 vakit namazda Fatiha Suresini okuruz ve oradaİhdine’s-sırâta’l-mustakîm (Bizi dosdoğru yola ilet.) deriz. Ama uyma konusunda hiçbir gayret sarf etmeyiz. Bin yıllık düşmanlar birleşmiş inançları uğruna dünyayı yakarken Müslüman kimliği taşıyanların birleşmek yerine ihtilaflar üzerinden birbirine bakması ve çelme takmaya çalışması yüzünden sırâta’l-mustakîm üzere yaşayıp doğruları onun üzerinde şekillendirerek Ey insanlar siz kardeşsiniz diye haykıran bir azınlığa sizin popüleriteniz yok diyerek hor görmeler ve aralarında çözülebilecek ihtilafları gündemde ve güncel tutarak neye hizmet ediyoruz kendi doğrularımızı başkasına empoze etmek yerine doğruları sırâta’l-mustakîm üzere şekillendirmemiz gerekiyor. Samimiyet, Gayret ve İnançla hedefe odaklanıp Siz Kardeşsiniz diyerek haykırmak gerekiyor. Anlatacak yazacak o kadar çok şey var ki ama yazmaya ne zaman nede sayfalar yetmiyor. Biz gönüllere bir tohum bırakıp yeşermesini bekleyerek günümüzü geçiriyoruz. Kalın sağlıcakla

27 Ocak 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fatih Akova
Fatih Akova

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Son Yazılar

X